Sms Pazarlaması (SM-Sms Marketing)

SMS Pazarlaması (SMS Marketing), doğru strateji, zaman ve ürün kombinasyonu sağlanarak yapılmalıdır. Unutulmamadırki SMS marketing sadece izinli ve müşteilere yönelik yapılan bir pazarlama yöntemidir. Örnekleme yapar isek;

Ahmet bey sitenizden bir adet matkap alıyor ve aynı IP adresiyle sitenizde diğer yapı malzemeleri ürünlerini geziyor, siteniz doğru bir çerez toplama sistemi ile çalışıyor ise Ahmet beyin ilgi alanlarını keşfetmişsiniz demektir.

Ahmet bey bundan sonraki süreçte sizin yapı malzemeleri kategorinizden SMS kanpanyaları alacak doğru müşteri gurubuna girecektir.

Aynı örneklemeyi tam tersi şeklinde düşünecek olur isek makyaj malzemesinin ahmet beyin ilgisini çekmeyeceği aşikardır.

SMS Pazarlaması (SMS Marketing), ülkemizde yürürlüğe giren yeni e-Ticaret kanunu ile SMS pazarlaması yapmak ilk bakışta daha zorlaşmış gibi gözüksede, SMS pazarlamasını kötüye kullanan kişi veya şirketlerin azalması ile, bu pazarlama yöntemini doğruya kulllananlar için daha avantajlı hale gelmiş oldu. SMS kanpanyaları doğru takip edilmeli ve hedefe yönelik olmalıdır.

Genel manada tanıtım amacı ile gönderilen SMS'ler fayda sağayacağına aksine karşı yönde tepkiye yol açacaktır.

Analaşılacağı üzere SMS marketing ve web siteniz ayrılmaz bir bütündür. Web Tasarım ve Online pazarlama kategorilerini bir arada bulunduran bizim gibi firmalarla çalışmak daha akıllıca olacaktır.

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir !