Responsive Kurumsal Web Sitesi Tasarım Hizmeti

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kurumlar için web siteleri büyük ölçüde önem kazanmıştır. Web siteleri daha büyük kitlelere ulaşmak, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için en önemli araçlardan biridir.

Web siteleri firmaların dünyaya açılan penceresidir. Web siteleri sayesinde firmalar tüm kullanıcılarına çok kısa sürede ulaşarak istedikleri bilgileri geniş kitlelere duyurabilmektedirler.

Kurumsal web siteniz, sadece müşterileriniz için değil, sektördeki diğer rakipleriniz, iş başvurusu yapacak personel adayları, potansiyel yeni müşteriler için de firmanızın görünen yüzüdür. Kurumsal web sitesi hazırlanırken hedef kitle iyi analiz edilmeli, ziyaretçi profili dikkate alınarak çalışılmalıdır.

Her kuruluşun kurumsal kimliğini yansıtan bir kurumsal web sitesi olmalıdır. Kurumu etkili bir şekilde ifade edebilmek için kurumsal web sitesinde kullanılacak renkler ve grafikler kurum logosu ve renkleriyle uyumu olmalıdır. Kurumsal web siteleri için genellikle sade bir görünüme sahip tasarımlar tercih edilmelidir. Çok renkli ve hareketli tasarımlar kurumsal web siteleri için uygun değildir.

Kurumsal web sitesi sahibi olmadan önce atılacak ilk adım alan adı seçimidir. Seçeceğiniz alan adının firmanızın veya markanızın adından oluşması tanınırlığınızı arttıracağı gibi internet kullanıcılarının sitenize daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca arama motorlarında bulunabilme oranınızı arttıracaktır. Kurumsal web siteniz firmanızın internet dünyasındaki imajıdır. Bu nedenle kurumun kurumsal kimliğini, renklerini, logosunu, faaliyetlerini, hizmetlerini ve ürünlerini en iyi şekilde yansıtmalıdır. Çok karışık olmamalı, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar firmanız ile ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşmalıdır.

  • Web sitesinin alan adı firmayı iyi yansıtmalı ve içeriğiyle alakalı olmalıdır
  • Menüler ziyaretçilerin aradıklarını kolaylıkla bulabilecekleri şekilde hazırlanmalıdır
  • Sitenin içeriği geniş, özgün, bilgilendirici, kolay anlaşılabilir olmalıdır
  • Web sitesi geliştirilebilir ve  sürekli güncel tutulmalıdır
  • Kolay kullanılabilir bir yönetim paneli olmalıdır.
  • Web sitesinde mutlaka iletişim bilgileri ve iletişim formu bulunmalıdır
  • Google ve diğer arama motorlarına kayıt edilmiş olmalıdır
  • Responsive tasarıma sahip olmalıdır, mobil cihaz ve tabletlerde sorunsuz görüntülenmelidir
  • SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu olmalıdır

Kurumsal Web Sitenizi Nasıl Hazırlıyoruz?

İlk aşamada demo olarak hazırlanmış en az 10 adet tema gönderilir.
Seçmiş olduğunuz tema doğrultusunda web sitenizin alt yapısını kurulur ve içerikleri hazırlanır.
Tarafınızdan gönderilen içerikler (resim,bilgi,doküman vs.) siteye eklenir ve talep ettiğiniz değişiklikler gerçekleştirilir.
Sektörünüze özel uygulamalarla donatılmış, tercihlerinizi yansıtan web siteniz kullanıma hazır halde teslim edilir.

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir !