Mobil Uygulamalar Geliştirme (APP-Mobil Aplikasyon)

Akıllı cep telefonları ile birlikte, artık hepimizin cebinde farklı amaçlar için yazılmış mobil aplikasyonlar var.

Mobil cihazlar için ilgili işletim sisteminde (Android, IOS vb… ) tasarlanmış ve mobil cihazın donanım özelliklerini kullanabilen yazılımlara mobil uygulama ( mobil aplikasyon ) denilmektedir.

Mobil uygulamalar genellikle, mobil cihazların donanım özelliklerini kullanırlar. Bu yönüyle mobil web siteleri ve responsive sitelerden ayrılırlar. Hızlı kullanım ve push mesaj özellikleri ile de, önemli avantajları arasında yer almaktadır. Mobil bir aplikasyonun başarısı, sadece yazılımın başarısı ile ölçülemez. Mobil dünya kendine has dinamiklere sahiptir. Örneğin, mobil kullanıcı deneyimi yazılımdan önce düşünülmesi gereken öncelikli konulardan biridir.

Mobil yazılımın yeni bir alan olması sebebi ile, geliştirici sayısı ve niteliği konusunda çeşitli kısıtlar bulunmaktadır. Bu sebeple iş ortağı seçimi hayati öneme sahiptir. MediaClick, sizin isteklerinize göre, Android ve IOS ortamlarında çalışacak mobil uygulamalar geliştirmektedir.

Mobil Uygulama Geliştirme: Yararlı Bir Uygulama Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde kullanıcıyı göz ardı edip yeni ve havalı teknolojilere ve mobil uygulamalara kapılıp gitmek son derece kolaydır. Google’da grup pazarlama yöneticisi Bethany Poole, beş dakikadan kısa bir sürede pazarlama teknolojilerini öğreten bir uygulama olan Primer’i yaratmak için ekibinin kullanıcı odaklı tasarım üzerinde nasıl yoğunlaştığını anlatıyor.

Şu anda yalnızca Google Play mağazasında 1,6 milyondan fazla mobil uygulama bulunuyor ve yeni uygulamalarla bu sayı her geçen gün artıyor. Markaların çok büyük bir bölümü yeni uygulamalar oluşturmaya devam ediyor ve birçoğu coğrafi konum, sanal gerçeklik, yakın saha iletişimi ve zenginleştirilmiş gerçeklik gibi yeni, göz alıcı teknolojilerden yararlanıyor. Ancak en yeni ve en çarpıcı şeyler kimi zaman en kısıtlayıcı araçlar haline gelebiliyor.

Elimizde iyi tasarlanmış, şık bir ürün olsa da ve ilk etapta pek çok kullanıcı tarafından indirilse de iki hafta sonra tümüyle gözden düşebilir. Kullanıcılar uygulamayı kullanmayı çoktan bırakmış olurlar. Basın yoluna devam eder. İşletme hedeflerimize ulaşamadığımız gibi hedef kitlemize de anlamlı bir şekilde yardım edememiş oluruz.

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir !