E-Posta Pazarlaması (EM-Email Marketing)

Ülkemizde bulunan internet kullanıcı sayısının 40 milyona, online alışveriş yapanların ise 15 milyona ulaştığını düşünür isek, şirketlerin pazarlama faliyetlerini internet ortamına taşımalarının ne kadar kaçınılmaz bir durum olduğu görebiliriz. Gün geçtikçe internet pazarlaması olmadan ticari faliyet içerisinde tutunma dahada güç hale gelmektedir.

E-Posta Pazarlaması (E-Mail Marketing), bu pazarlama faliyetlerinin temelini oluşturmaktadır. Uzun zamandır ticari faliyette olan şirketler günümüz teknolojisini yalkından takip etmediği için, iş azlığını genel olarak piyasa şartlarına ve ülke gündemine bağlasalarda, rakip firmaların çağdaş pazarlama yöntemlerine geçtiğini gözardı ederler.

E-Posta Pazarlaması ile yeni ürün pazarlaması yapabileceğiniz gibi, marka bilinirliği ve son kullanıcı üzerinde algı yönlendirmeside yapabilirsiniz.

E-Posta Pazarlaması (E-Mail Marketing), en önemli husus kuşkisizki spam mail gönderimidir. Eğer kaliteli ve genel güvenlik şartlarının karşılamayan bir sunucu üzerinden mail gönderimi yaparsanız, sonuç olarak gönderdiğiniz mailin ‘Gereksiz Klasör’ içine düşmesi çok şaşırtıcı olmayacaktır.

Markaların yolladıkları e-postaları daha fazla kullanıcıya ulaştırabilmeleri için kesinlikle işini bilen bir firma ile bu yola çıkmaları gerekiyor.

İşte tam bu noktada müşterilemizle buluştuğumuz nokta oluyor.

Çeşitli strateji ve tecrübelerimize istinaden e-posta açılma oranlarını (Open Rate)  yükseltebiliyoruz.

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir !