E-Bulten Pazarlaması (NM-Newsletter Marketing)

E-Bülten pazarlamada başarı oranınızı etkileyecek önemli bir unsur e-bülten çalışmanızın kalitesidir. Ne kadar hatasız bir e-bülten çalışmanız olursa o kadar inbox oranınızın artacağınıda unutmayın.

E-bülten çalışmaları hazırlanırken yapılan hatalar e-bülten pazarlamasından alacağınız verimi yüksek oranda etkileyecektir. Unutmayın, ne kadar hatasız e-bülten çalışması hazırlarsanız o kadar fazla inbox oranı alır ve yapmış olduğunuz gönderimden maksimum verim alırsınız.

Hazırladığınız tasarımın genişliği optimum değerini geçmemelidir. Önemli içeriklerde, başlıklarda ve linklerde kesinlikle resim kullanılmalıdır. Karışık tablo yapısından kaçınarak mümkün olduğunca basit bir tablo taslağı oluşturulşmalıdır. Eksik tablo etiketleri ya da gereksiz etiketlerle doldurulmuş kötü html yapısı e-mailin spam filtresine takılmasına yol açar. Kullanılan resim dosyaları web sitesi sunucunuzdan çağırmalı ve linklerini de mutlaka https protokolunu desteklemesı gerekmektedır.

Birçok firma sadece resimden oluşan e-bülten çalışmaları hazırlayıp göndermek istiyor. Gönderim yapmak istediği konudaki tasarımı ajansına ya da kendi bünyelerindeki grafikerlere hazırlatıyor ve hazırlanan bu tasarımı direk olarak e-bülten içerisine ekleyip gönderiyor.

Bu aşamada yapılan en büyük hata bu şekilde hazırlanmış çalışmaları direk listenizdeki kişilere göndermek. Birçok e-posta sunucusu tek resimden oluşan e-bülten çalışmalarını güvenlik sebebiyle engeller ve alıcıya ulaştırmaz. Bu sebeple hazırlanmış bu tasarımı birden fazla parçaya bölerek HTML kodlama ve optimizasyon desteğiyle e-bülten gönderimine uygun hale getirmek gerekir.

Sadece resimden oluşan çalışmanızı e-bülten gönderimine uygun hale getirebilmeniz için ileri düzeyde HTML kodlama bilginiz olması gerekmektedir. Eğer bünyenizde ileri düzey HTML bilgisi olan birisi yoksa bu konuda INBOX'dan Herşey Dahil Ajans Hizmeti alarak en doğru e-posta pazarlaması konusunda ücretli destek alabilirsiniz.

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir !