SEO Neden Gereklidir?

Eğer bir websiteniz varsa ve gelir kazanmayı düşünüyorsanız mutlaka sitenizin tanıtımını yapmanız yani kullanıcılara ulaşmanız gerekir. Bu tanıtımı yapabileceğiniz kanallar kabaca;

Google AdWords Reklamları: Google reklamları ile müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz ve websitenizin tanıtımını yapabilirsiniz. Ancak elinizi cebinize atmaktan çekinmemeniz gerekir. Her reklam kanalında olduğu gibi AdWords reklam yönetimi de sizin için maliyetli olacaktır.
Facebook Reklamları: Özellikle üye kazanımı için tercih edilen Facebook reklamları da, en az AdWords kadar maliyetlidir. Bir süre kesenin ağzını Facebook için de açmanız gerekir yani…
Diğer sosyal medya kanalları: Twitter ve Linkedin’e reklam vermek için oldukça güçlü olmalısınız. AdWords ve Facebook’a göre oldukça pahalı olan bu iki firma, gelişi güzel açılan reklamlar ile canınızı oldukça sıkabilir.
Satış ortaklığı: Reklam kanalları arasında nispeten en az maliyetli olan kanal: Satış ortaklığı yani affiliate kanalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki bu pazarlama yöntemi ile oluşacak satışlardan komisyon vermeniz gerekecektir.
Offline reklamlar: Televizyon, gazete ve dergilerde yayınlayacağınız reklamların geri dönüşleri oldukça uzun zaman alır ve cebinizden oldukça yüksek bedeller çıkar.

İster yeni kurulan bir firma olun isterseniz bir e-ticaret devi, düzenli SEO çalışmanız için mutlaka seo danışmanlığı hizmeti almalısınız. Reklam bütçelerinizin çok altında bedeller ile dönüşüm oranlarınızı maksimize edebilir, internet dünyasındaki kalıcılığınızı perçinlemiş olursunuz. Unutmayın ki, organik sonuçlardan gelen müşteriler, hem marka bilinirliğinizi hem de satışlarınızı tahmin edemeyeceğiniz kadar arttıracaktır.

Mobil Uygulamalar Neden Gereklidir

Masaüstü cihazlardan internette gezme devrinin yerini mobil cihazlara bıraktığı artık bilinen bir gerçek. Yapılan bir araştırma dünya genelinde mobil cihazlardan internete giriş oranının son 1 yılda %67 ülkemizde ise % 179 oranında artış gösterdiğini belirtti. Aslına bakılırsa yazının başlığını bu rakamı vererek neden gerekli olduğunu daha fazla açıklama yapmadan kesmek bile mümkün.
Mobil uygulamaları bu noktada mobil web sitelerinden ayırmak gerekir. Zira mobil web siteleri de akıllı telefon ve tabletler için tasarlanıyor fakat mobil web sitelerinin masaüstünde görüntülediğimiz web sitelerinden farkı çeşitli ekran boyutlarına göre kendini ayarlayabiliyor olması. Bu nedenle mobil uygulamalarla karıştırılmamalı çünkü bir mobil uygulamanın kullanıcısına bildirdiği iletiyi ve bildirimi mobil web siteleri yerine getiremiyor.
Mobil web siteleri masaüstü cihazlarınızdan görüntülediğiniz web sitelerinden farklı olarak akıllı telefon ve tablet boyutlarında tekrar oluşturulur ve kullanıcılar bu cihazlardan web sitelerine giriş yaptıklarında karşılarına bu ekran boyutlarında hazırlanmış web siteleri çıkar. Mobil uygulamalarda ise durum çok farklıdır. Aynı şekilde burada da uygulamanın çalışacağı platforma göre tasarım ve kodlama yapılır fakat burada yalnızca ekran boyu değil kullanılan yazılımın dili de değişmektedir. Ve bu yalnızca tek bir yazılım diliyle değil hazırlanacak platformun (android, ios, windows) sayısına göre değişiklik gösterir.

Mobil uygulama eğer yalnızca android telefon ve tabletlerde çalışacaksa o platformda çalışan cihazların ekran boyutlarına göre tasarımlar yapılır ve platformun kabul ettiği yazılım dili ile kodlanır. Bu uygulama aynı zamanda windows tabanlı cihazlar ve apple cihazlarda da çalışsın isteniyorsa bu cihazların kabul ettiği boyutlarda tekrar tasarımlar yapılır ve bu platformlarda çalışacak olan yazılım dilleriyle tekrar kodlanır.

Sanal Bulut’un Avantajları

Kişisel veya iş amaçlı olarak tüm iletişim ihtiyaçlarınızı çözmeye yönelik bir hizmetler bütünüdür. Sanal Santral, size normal analog santralin yapabildiklerinden çok daha fazla özellik sağlayabildiği gibi, ek olarakta yeni ve teknolojik özelliklere sahip bir yazılım sistemi sunmaktadır. Sanal Santral, sayesinde tüm bu gelişmiş özelliklere sahip olmanın yanı sırı, faturalarınızda %70 ‘e varan tasarruflarda sağlarsınız. Sayısallaşan telefon hatlarınızın sabit ücretini de Hürnet ‘e taşıyarak ortadan kaldırabilir, hesaplı görüşme ücretleriyle de, görüşme bedellerini de aşağılara çekersiniz.
Sanal (Bulut) Santral bir çok oluşuma hizmet edebilecek düzeye ve teknolojik alt yapıya sahiptir. Burada önemli olan ihtiyacın tam olarak belirlenmesi ve buna uyan esnek yapıda dahili iç hatlarınızın oluşturulmasıdır. Bu yüzden Sanal (Bulut) Santral her kesime geniş bir şekilde hitap etmektedir. Basit bir liste yapmak gerekirse, Tüm kurumsal şirketler, Kobiler, E-Ticaret siteleri, Home Ofis çalışanlar, Saha Elemanları çalıştıranlar, çok şubeli şirket ve firmalar, Hukuk Büroları, Muayenehane’ler ve daha birçok alan sayılabilir. Kısaca Sanal (Bulut) Santral ‘i ihtiyacı olan herkes kullanabilir. Hürnet Sanal (Bulut) Santral ‘inin en önemli özelliği ise DID (Numara) başına dahili sınırlaması olamamsıdır. 1 (DID) numaranıza istediğiniz sayıda dahili iç hat ekleyebildiğiniz gibi Türkiye ‘de ilk ve tek olma olma özelliğini Hürnet Sanal (Bulut) Santral taşımaktadır.
En büyük avantajlarından birisi, herhangi bir donanım yatırım ihtiyacının olmamasıdır. Tüm santrallerin her türlü özelliklerini kullanabildiği gibi, kurulum, bakım-onarım maliyetleri yoktur. Ayrıca teknoloji değişikliklerinden hiçbir şekilde etkilenmezsiniz, sanal (bulut) santraliniz sürekli güncellenerek yeni özellikler ve güvenlik çözümleriniz kendiliğinden ilave edilir.
Diğer bir avantajı, çalışma alanınızı bir ofisle sınırlandırmamanızdır.
Dahili numaralarınız, farklı binalarda, şehirlerde, hatta ülkelerde
olabilirken. Bir cep telefonunu bile, dahili hat olarak sisteminize
ekleyebilirsiniz.

Twitter’da canlı yayın dönemi!

Dünyada birçok kullanıcı tarafından kullanılan sosyal medya platformu Twitter, canlı yayın özelliğini duyurdu. Yakında kullanıcılar Twitter üzerinden canlı yayın yapabilecekler.
Son zamanlarda birçok sosyal medya devinin eklediği canlı yayın özelliği ile aralarındaki rekabeti son sürat devam ettiriyor.
Dünyada birçok kullanıcının kullandığı popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların mesaj paylaşırken ”canlı yayın” yapabileceklerini duyurdu.
Kullanıcıların kutlamalar ve özel gösteriler gibi eylemleri artık Twitter üzerinden canlı olarak paylaşabilecekler.
Periscope uygulaması tarafından destekleneceği belirtilen yetkililer, Twitter’da mesaj paylaşırken ”canlı” butonuna tıklayarak canlı yayına geçilebileceğini belirtti. Böylece Twitter’da canlı yayın dönemine geçerek rakiplerine ayak uydurmuş oldu.
Twitter’a eklenen canlı yayın özelliği sayesinde Periscope üzerinden de yaptığınız yayın görüntülenebilecek. Ayrıca takipçileriniz siz yayın sırasındayken beğeni ve yorum yapabilecekler.
Twitter, yeni özelliğini ise önümüzdeki günlerde iOS ve Android kullanıcıları için hizmete geçirmesi bekleniyor.

Instagram’a yeni özellikler geldi

Gün geçmiyor ki Instagram yeni bir özellikle güncellenmesin. Snapchat ile rekabet eden fotoğraf paylaşım platformu bugün de yeni özelliklerle kullanıcılarını mutlu etmeyi amaçlıyor.

Facebook’un popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, biraz daha Snapchat’leşmek için yeni özelliklerini devreye aldı.

Instagram’da Hikayeler formatındaki fotoğraf ve videolara artık minik çıkartmalar yapıştırmak mümkün olacak.

Kullanıcı, çektiği fotoğraf veya videoya uygun çıkartma kütüphanelerinden beğendiği çıkartmayı seçip görüntünün üzerine yapıştırabilecek ve bunların boyutlarını ya da yerini değiştirebilecek.

Instagram, özel dönemlere ait özel çıkartma koleksiyonlarını da kullanıma açacak. Örneğin önümüzdeki günlerde yeni yıl / Noel temalı çıkartmalar yayına girecek.